Římský den v Olomouci 2018

Tento rok bude první ročník festivalu s římskou tematikou v Olomouci!

Všechny milovníky římské kultury zveme 25.8. do Korunní pevnůstky v Olomouci. Od 10:00 až do 22:00.

Pro návštěvníky našeho festivalu je připraveno velké množství herně – naučných aktivit, které jsou určeny nejen pro vaše děti, ale i pro vás – rodiče.

Přijďte se seznámit s římským světem tak, jak jste ho ještě nezažili. Čeká na Vás seznámení se s životem v římské provincii – od nejmladšího věku dětí, až po dospělého člověka, od školních potřeb, až po řemesla. V našem provinčním městečku ochutnáte i dobovou kuchyni. Pokud si budete chtít vyzkoušet tvrdý vojenský výcvik římských legionářů, tak určitě zavítejte do vojenského tábora. Zde se jako čerství rekruti, samozřejmě pod dohledem bojem zoceleného centuriona, dozvíte vše o římské armádě a o taktice. Jen prozradíme, že střelba z katapultu na vzdálený terč je ohromně zábavná. Pokud vydržíte pekelně tvrdý výcvik, tak se stanete večer, po západu slunce a při plápolání loučí a ohňů, elitou mezi válečníky – římským legionářem. Jen musíte odříkat SACRAMENTUM. Co to je? Když přijdeš, tak se to dozvíš! A aby toho nebylo málo, tak se podíváme za Dunaj, do barbarského světa Germánů, kteří nám ukáží každodenní život ze své strany. Myslíte si, že byli o tolik odlišní od civilizovaných Římanů? No, přijďte a zjistíte to sami. Doporučuji karetkování, techniku tkaní látek po tisíce let starou, ale stále atraktivní na vyzkoušení.

Pro opravdové fajnšmekry tu máme připravenou dobovou pec, ve které roztavíme bronz, abychom z něj odlili před zraky návštěvníků předměty o jejichž kráse se baví až do večera Germáni až na samotném severu.

Nenechte si za žádnou cenu ujít zajímavou přednášku olomouckých archeologů ohledně krátkodobého římského tábora v Olomouci – Neředíně.

Jídlo a pití je samozřejmě zajištěno v areálu Korunní pevnůstky.

Vstupné: děti do velikosti meče mají vstup zdarma (0-3 roky), 40 Kč pro děti (3-15 let), 60 Kč pro rodiče a ostatní věkové kategorie.

!Přihlaste se prosím na akci na našemFB, kde je vytvořena událost, a prosíme o její sdílení! Přihlášení zde. Děkujeme.

Těšíme se na vaši návštěvu. Team Expeditio Germanica.

 

Partneři festivalu: